Ohňová a akrobatická show pre Váš event

Vitajte na mojej stránke venovanej pohybovému umeniu s ohňom a vzdušnej akrobacii. Ohňová show a vzdušná akrobacia sú hlavné piliere mojej pohybovej tvorby. Počas posledných takmer desať rokov som tréningami, vystúpeniami a výučbou získala množstvo  skúseností. Tie sa odzrkadľujú v mojom pohybe, choreografiách a celkovom koncepte show.

Sólo vystúpenie, ktoré ponúkam, je variáciou mnohých cirkusových a tanečných zručností. Spájam v ňom tanec s hula hoopmi, točenie s poi či lanami, tanec s vejármi, dragonstaffom a ďalšími špeciálnymi vecami.

Ak hľadáte ideálnu show pre Váš event, pozrite si viac o ohňovej show, UV svetelnej show and aerial vystúpení. Rada pracuje aj na tematických show na mieru, takže viem vybrať kostým či hudbu podľa Vašich predstáv.

Príbeh za rozprávkovou ohňovou show

Show s ohňom sa venujem už takmer desať rokov. Žijem aj tvorím hlavne v Bratislave, no vďaka umeniu sa mi podarilo precestovať viaceré krajiny. Niekoľko rokov som počas letnej sezóny vystupovala ako pouličný umelec s ohňovou show. Prešla som Grécko, Taliansko a časť Chorvátska, kde som v malých mestečkách vystupovala priamo na námestiach.

Pri pouličnej show je vzťah umelca a diváka je väčšinou oveľa bližší, ako tomu býva na dohodnutých akciách. To má vplyv hlavne na výraz. Umelec opakuje vystúpenie viackrát za noc, čo pomôže doladiť techniku.


Od ohňa k vzdušnému tancu

Vzdušná akrobacia na Lollipop hoop Lyra

Aerial acrobatics Lollipop hoop Lyra

Tanec s ohňom je založený na technike točenia zvanej Flow Arts. Keďže na Slovensku sa tomuto umeniu venuje len zopár ludí, veľakrát som cestovala do zahraničia aby som sa čo-to nové podučila. Medzi najznámejšie cirkusové sústredenia patrí European Juggling Convention. Je to týždeň plný workshopov a vystúpení, ktorý sa každý rok koná v inej krajine.

Práve tu som okrem nových hula hoopových trikov pokukávala po umelcoch, ktorí si cibrili svoje schopnosti na šáloch a kruhoch. Môj obľúbený bol v tom čase práve hula hoop, takže aerial hoop bola moja láska na prvý pohľad.

Prvý kruh bol podomácky vyrobený železný kruh, na ktorom som sa učila rôzne pózy a prechody zväčša z obrázkov a videí. Postupom rokov som rozšírila zbierku kruhov, ako aj iných vzdušných náčiní. Toto umenie som si zamilovala natoľko, že sa stalo druhým vyvážením mojej pohybovej tvorby.